فرانسه


انگلیسی به عنوان زبان مادری در کشورهای انگلستان، آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند وایرلند، آفریقای جنوبی، غنا، نیجریه، زیمبابوِی، باتسوانا و بسیاری کشورهای دیگر کاربرد دارد. همچنین زبان دوم برخی کشورها مانند هند، پاکستان، قطر، بحرین، سودان و غیره است. انگلیسی پرتکلم و شناخته‌ترین زبان جهان است اما برپایه کشورهای زبان مادری امروزه از نظر تعداد گویش، پس از زبان‌های چینی و اسپانیایی، سومین زبان جهان است. تعداد کسانی که زبان مادری‌شان انگلیسی است امروزه بیش از ۳۸۰ میلیون نفر است. انگلیسی در بسیاری از کشورها زبان میانجی است و مهم‌ترین زبان دنیا در زمینه‌های سیاست، اقتصاد، صنعت، فرهنگ و علم در روابط بین‌الملل به‌شمار می‌آید. این زبان جزو زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد است و نظام آموزشی بیش‌تر کشورها مشغول به تدریس آن هستند.

دوره های کودکان مرکز زبان اوستاآموزش زبان کودکان همواره یکی از مهم‌ترین و تخصصی‌ترین مراحل در یادگیری زبان انگلیسی است. رده سنی کودکان با توجه به آمادگی ذهنی بالا برای یادگیری، به سرعت قادر به یادگیری و استفاده از مفاهیم آموزش داده شده هستند.

برای بالا بردن بهره آموزشی در این سنین موارد مهمی وجود دارد که می‌بایست در هنگام اقدام به شروع آموزش کودکان، توسط والدین مورد بررسی قرار بگیرد.اولین گام‌ها در آموزش زبان کودکان، گام‌هایی هستند که باید مستحکم، درست و طبق اصول علمی و تخصصی برداشته شود. توجه به این نکته اهمیت بالایی دارد که یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان در کنار تمام این اصول باید همراه با سرگرمی باشد، به نحوی که کودکان و خردسالان مشتاق به ادامه دادن این مسیر باشد و میل ادامه یادگیری در آنها ایجاد شود.

Avesta

اصول آموزش زبان انگلیسی به کودکان در اوستا

مرکز زبان اوستا با آغاز دوره‌های آموزش زبان انگلیسی به کودکان ، تلاش در برداشتن یک گام بلند در ارتقا روش تدریس این رده سنی پراهمیت کرده است.

در مرکز زبان اوستا تلاش کرده‌ایم تا همراه با اساتید مجرب و استفاده از بهترین روش‌های آموزش در سرگرمی‌های مختص به این رده سنی، مسبب پیشرفت زبان‌آموزان شویم.

یکی از اولویت‌های مهم برای ما در آموزش زبان کودکان، این است که زبان‌آموز باید با علاقه در کلاس درس حاضر شود.

کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان در مرکز زبان اوستا از سنین 7 تا 12 سال شروع می شود.

در این دوره آموزشی تلاش شده است با استفاده از کتب آموزشی به‌روز و پویا ابزار لازم یادگیری زبان انگلیسی کودکان را فراهم آوریم.

همانطور که اشاره شد یکی از چالش‌های اصلی آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی و خردسال سرگرم کننده بودن آن است.

در مرکز زبان اوستا تلاش کرده‌ایم تا با استفاده از ابزار آموزشی نوین این امکان را فراهم کنیم که این یادگیری برای زبان‌آموزان این رده سنی خاص و حساس جذاب و دلپذیرتر باشد.

انیمیشن‌ها، موزیک‌ها و داستان‌ها تنها بخشی از این سیستم آموزشی مخصوص کودکان هستند که در این دوره مورد استفاده اساتید قرار می‌گیرند.

روش های تدریس در اوستا

1 - آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن : معرفی ۵ انیمیشن جذاب و مفید
2 - ‏ کتاب داستان انگلیسی برای نوجوانان و کودکان
3 - راهنمای جامع یادگیری زبان انگلیسی با بازی

روندهای خلاقانه یادگیری انگلیسی در کلاس زبان اوستا:

روند یادگیری در کلاس‌ های زبان کودکان اوستا مطابق با استانداردهای بین‌المللی پیش خواهد رفت. در این دوره زبان‌آموزان پس از آشنایی با کاربرد زبان انگلیسی در موقعیت‌های مختلف به سراغ یادگیری لغات پرکاربرد برای یک رابطه اجتماعی روزانه می‌روند.

یکی از نکات مثبت شیوه‌ تدریس آموزش زبان کودکان در مرکز زبان اوستا، نقش پر رنگ مهارت‌های فکری و خلاقیت و نوآوری در روند یادگیری زبان انگلیسی است.

منبع اصلی آموزش زبان انگلیسی در رده سنی کودکان کتاب های First Friendsمی باشد که هر کتاب در دو ترم تدریس می شود.

رده سنی تعداد ترم نام کتاب
7 تا 12 سال 2ترم first friends 1
7 تا 12 سال 2ترم first friends 2
7 تا 12 سال 2ترم first friends 3

Avesta Avesta Avesta

دوره های نوجوانان مرکز زبان اوستانوجوان‌ها دارای هوش و گیرایی بسیار بالایی هستند و البته دغدغه‌های زندگی روزمره بزرگترها را ندارند. این دو دلیل باعث میشه که نوجوانی به یک فرصت بی بازگشت و غنی برای یادگیری بدون استرس و نگرانی‌ تبدیل شود. دانش زبان انگلیسی به عنوان یکی از ابزارهای مهم برقراری ارتباط با جهان امروز به سوی آینده‌ای بهتر و درخشان‌تر این مسیر را برای آنان هموار میسازد.

جدای از مطالب گفته شده شاید اگر نوجوانان دیروز تنها رفتن به مدرسه لازمه زندگی کردنشان بود اما نوجوانانی که در دنیای امروز زندگی می‌کنند به جز مدرسه آشنایی با زبان انگلیسی و کامپیوتر از الزامات اصلی زندگیشان به حساب می‌آید.

اعتماد به نفس بالاتر

نوجوانی سن تمرین مسئولیت پذیری هست. اعتماد به نفس یکی از موارد لازم برای قبول مسئولیت‌های کوچک اما آینده ساز دوران نوجوانی ست. آشنایی با یک زبان دوم و اینکه توانسته‌ای به چنین موضوع پر اهمیتی دست پیدا کنی به بالا رفتن اعتماد به نفس کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

رشد و بلوغ فکری سریع‌تر

با یادگیری این زبان بین‌المللی به دنیایی از متون و کتاب‌هایی که به رشد فکری نوجوان کمک می‌کنه دسترسی پیدا خواهد کرد. طبیعتا نتیجه آن افزایش سرعت پیشرفت و تعالی خواهد بود.

تلفظ بومی (Native-like Speech)

در سنین بالاتر، هویت و شخصیت هر فرد کاملا شکل گرفته و زبان مادری به عنوان یک عنصر مهم هویتی در فرد نهادینه می شود. بنابراین تلفظ صحیح کلمات برای آن‌ها سخت‌تر خواهد بود. درحالیکه کودکان به خاطر شکل نگرفتن زبان مادری به عنوان یک جزء هویتی راحت‌تر می‌توانند کلمات را به شکل صحیح تلفظ کنند.

توانایی یادگیری زبان‌های دیگر

روش یادگیری زبان‌های مختلف تقریبا شبیه یکدیگر است و کسی که توانسته در سن کم به زبان انگلیسی مسلط شود، هم زمان بیشتری و هم توان بیشتری برای یادگیری زبان دیگر کشورها دارد. افراد چندزبانه بدون شک جزء موفق‌ترین‌های دنیا به حساب می‌آیند.

و اما منبع اصلی آموزش زبان انگلیسی در رده سنی نوجوانان کتاب های Family and Friends می باشد و هر کتاب در 3 ترم در تدریس می گردد.

Avesta

رده سنی تعداد ترم نام کتاب
12 تا 18 سال 3ترم Family and friends 1
12 تا 18 سال 3ترم Family and friends 2
12 تا 18 سال 3ترم Family and friends 3
12 تا 18 سال 3ترم Family and friends 4
12 تا 18 سال 3ترم Family and friends 5
12 تا 18 سال 3 Family and friends 6

دوره های بزرگسالان مرکز زبان اوستاپایه‌ای‌ترین دوره در رده سنی بزرگسالان سطح مقدماتی یا Basic است. این دوره در سه ترم تکمیل می‌شود و زبان‌آموزان می‌توانند یا در روزهای زوج (شنبه، دوشنبه و چهارشنبه: هر جلسه ۹۰دقیقه) یا در روزهای فرد (یکشنبه ،سه شنبه و پنج شنبه: هر جلسه 90دقیقه) زبان انگلیسی را فراگیرند. هدف اصلی این دوره ترغیب زبان‌آموزانی است که به تازگی وارد حیطه یادگیری زبان شده‌اند تا در مسیر خود ثابت قدم حرکت کنند. بدیهی است که با توجه به سیاست‌های آموزشی مرکز زبان اوستا چهار مهارت اصلی زبانی یعنی مهارت شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب در کنار یکدیگر برای زبان‌آموزان حاصل خواهد شد. اما از آنجایی که هدف اصلی یادگیری زبان برقراری ارتباط است، روشن است که مهارت گفتاری بیشتر از سه مهارت دیگر مورد توجه قرار می‌گیرد و انرژی قابل توجهی برای تقویت آن در نظر گرفته می‌شود.

منبع اصلی آموزشی زبان انگلیسی در رده سنی بزرگسالان کتاب‌های American English File است. این مجموعه کتاب از به نام‌ترین تولیدات انتشارات دانشگاه آکسفورد و از بهترین و بروزترین منابع آموزشی زبان انگلیسی در دنیا است. این کتاب در رده‌بندی کتب آموزشی زبان انگلیسی موجود رتبه اول را از آن خود کرده است و آموزشگاه اوستا نیز با بررسی‌هایی که انجام داده است بهترین منبع آموزشی در رده سنی بزرگسالان را همین مجموعه می‌داند. هر دوره از این مجموعه دارای یک کتاب کار کلاس، کتاب کار در منزل، سی‌دی‌های آموزشی صوتی و فیلم‌های آموزشی است که در تمامی مراحل زبان آموزان را در رسیدن به مقصد خود یاری خواهند کرد.

دوره مقدماتی آموزش زبان انگیلسی بزرگسالان

پس از دوره‌ی پایه، زبان‌آموزان وارد دوره مقدماتی می‌شوند. این دوره در دسته بندی‌ها معادل سطح Elementary است. طول این دوره 4 ترم است و روزهای برگزاری کلاس‌های گروهی در این دوره مشابه دیگر دوره‌ها خواهد بود. زبان آموزان در این دوره نسبت به زبان انگلیسی و مهارت‌های آن دید جامع‌تری پیدا خواهند کرد. منبع اصلی آموزش در این دوره کتاب BOOK1 از سری کتب آموزشی American English File است. این منبع آموزشی علاوه بر کتاب کار در کلاس، دارای کتاب کار در منزل و سی‌دی‌های و فیلم‌های آموزشی است.

در این دوره زبان‌آموزان طی ۱۲ درسنامه با مباحثی از قبیل زمان‌ها، ساختارهای پیش بینی در زمان آینده، اسامی قابل شمارش و غیرقابل شمارش، صفات تفضیلی و برتر، حروف تعریف و غیره آشنا خواهند شد. علاوه بر این طبق برنامه‌ای مدون بر روی تقویت هر چه بیشتر مهارت گفتاری زبان‌آموزان تاکید بیشتری اعمال خواهد شد. علاوه بر مباحث گرامری و مهارت گفتاری، زبان آموزان با انجام تمریناتی دیگر مهارت‌ها از جمله توانایی‌های شنیداری ، نوشتاری و درک مطب خود را بیش از پیش تقویت خواهند کرد و مدرس پا به پای زبان‌آموز در این مسیر و برای حصول این مهم قدم برخواهد داشت.

دوره پیش‌متوسطه آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان

زبان‌آموزان پس از دوره مقدماتی وارد دوره پیش متوسطه می‌شوند. این دوره در دسته‌بندی‌های بین‌المللی معادل سطح Pre-Intermediate است. طول این دوره ۴ ترم است . منبع اصلی این دوره کتاب Book2 از مجموعه کتب American English File است. در کنار کتاب کار در کلاس، زبان‌آموزان می‌توانند از کتاب کار در منزل، سی‌دی‌های صوتی و فیلم‌های آموزشی این مجموعه نیز برای یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی استفاده کنند.

طبق فهرست آموزشی کتب American English File زبان آموز در این سطح با ۱۲ درسنامه مواجه می‌شود. در این ۱۲ درسنامه موضوعات گرامری از جمله مبحث زمان‌ها، صفات تفضیلی و برتر، شمارنده‌های اسم، نحوه استفاده از مصدرهای بدون “to”، جملات شرطی، وجه معلوم و مجهول و جملات نقل قول به‌طور کامل و به‌همراه مثال‌های متعدد شرح داده می‌شوند. علاوه بر گرامر مباحث مربوط به تقویت مهارت‌های گفتاری و شنیداری نیز در این کتاب با رویکرد متفاوتی نسبت به منابع آموزشی دیگر مطرح شده‌اند. تمرکز اصلی این سری از کتب بر روی تقویت مهارت گفتاری است و در همین راستا در کتاب ‌های این دوره به مباحثی مانند نحوه تلفظ و یادگیری لغات در قالب متن و دیالوگ‌ها پرداخته شده است. علاوه بر این آموزشگاه اوستا از برنامه‌ای مدون و استاندارد برای تقویت مهارت‌های درک مطلب و نوشتاری بهره جسته‌ است تا زبان‌آموزان در همه جنبه‌ها زبان انگلیسی را بشکلی کاربردی فرابگیرند.

دوره متوسطه آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان:

در سیستم آموزشی مرکز زبان اوستا، چهارمین سطح از آموزش زبان انگلیسی در رده سنی بزرگسالان سطح متوسطه است که با نام عمومی Intermediate شناخته می‌شود. این دوره مجموعا ۵ ترم بطول می‌انجامد و منبع اصلی آموزشی در این دوره کتاب Book3 از سری کتب American English File است. کلاس‌ها در این دوره 5 ترم است. کتاب Book3 طی ۱۰ درسنامه به موضوعاتی از جمله زمان‌ها، حروف تعریف،‌ کاربرد افعال وجهی، شکل مجهول تمام ساختارهای زمانی، جملات شرطی،‌عبارات ربطی، افعال دو بخشی و غیره می‌پردازد. مانند دیگر کتب مجموعه کتاب Book3 نیز با محوریت تقویت مهارت گفتاری پیش می‌رود. البته در کنار مهارت گفتاری، تقوست دیگر مهارت‌های زبان‌آموزی نیز در برنامه درسی زبان آموزان اوستا گنجانده شده است. مرکز زبان اوستا همواره در تلاش است تا با استفاده از برنامه درسی منظم به بهبود و پیشرفت دانش زبانی زبان آموزان کمک کند و آن‌ها را برای ورود به سطوح بالاتر زبانی آماده کند.

دوره فوق متوسطه آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان:

پس از دوره متوسطه زبان آموزان وارد دوره فوق متوسطه می‌شوند. این دوره در دسته‌بندی‌های رایج با نام Upper-Intermediate شناخه می‌شود. دوره فوق پیشرفته طی ۵ ترم تکمیل می‌شود و منبع اصلی آموزش در این دوره، کتاب Book4 از سری کتب American English File است. دوره‌های فوق پیشرفته درمرکز زبان اوستا اغلب بصورت گروهی و در روزهای زوج (شنبه، دوشنبه و چهارشنبه: هر جلسه ۹۰ دقیقه) یا در روزهای فرد (یکشنبه ،سه شنبه و پنج شنبه: هر جلسه 9۰ دقیقه) یا در روزهای پنجشنبه و جمعه (بصورت فشرده: هر جلسه ۴ ساعت) برگزار می‌شود.

محوریت این دوره نیز مانند دیگر دوره‌های آموزش زبان در آموزشگاه اوستا بر تقویت مهارت گفتاری است.

علاوه بر کتاب کار در کلاس، کتاب پنجم از سری کتب American English File دارای کتاب کار در منزل، سی‌دی‌های آموزشی تعاملی و فیلم‌های آموزشی است که به زبان‌آموز کمک می‌کند تا در هرکجا و هر زمان به تمرین و ممارست در یادگیری زبان مشغول باشند.

در این دوره علاوه بر مهارت گفتاری به مهارت‌های شینداری، نوشتاری و درک مطلب نیز توجه شده است و طی درسنامه‌های مدون و دقیق کتاب به تقویت این مهارت‌ها نیز پرداخته می‌شود. از جمله مباحثی که زبان آموز در این دوره با آن‌ها آشنا می‌شود و به تکمیل اطلاعات پیشین خود در دوره‌های قبل می‌پردازد، می ‌توان به روش صحیح بکارگیری صفات، نکات پیشرفته در مورد زمان‌ها، ساختار جملات شرطی و بیان آرزو، کاربرد مصدر و شکل ing دار افعال، ساختار بیان عادت در زمان‌گذشته و کاربرد شبه جملات بیان هدف و تضاد اشاره کرد.

Avesta

رده سنی تعداد ترم نام کتاب سطح دوره
18سال به بالا 2ترم American English File - Starter Basic
18سال به بالا 4ترم American English File - Book1 Elementary
18سال به بالا ترم4 American English File - Book2 Pre-Intermediate
18سال به بالا 5ترم American English File - Book4 Intermediate
18سال به بالا 5 American English File - Book5 Upper-Intermediate

دوره های IELTS EXPRESS مرکز زبان اوستااین دوره مختص کسانی است که نیاز به شرکت در آزمون های IELTS دارند ولی از سطح زبانی پایینی برخوردار هستند. با دوره های Express در کوتاه ترین زمان ممکن به سطح مورد نیاز برای شرکت در دروه های مهارتهای آزمون خواهید رسید. این دوره های فوق فشرده به صورت چهار جلسه در هفته ( دور روز ) برگزارمی گردد . مدرسین با توجه ویژه به مهارتهای آزمون سطح دانش عمومی زبانی شما را به سطح مطلوب می رسانند. با دوره های Express شما در مدت یک سال از سطح مبتدی به سطحی خواهید رسید که بتوانید با شرکت دردوره ای 3 تا 5/4 ماهه مهارتها برای آزمون آماده شوید.

رده سنی تعداد ترم نام کتاب سطح دوره
18سال به بالا 2ترم American English File - Starter Basic
18سال به بالا 4ترم American English File - Book1 Elementary
18سال به بالا ترم4 American English File - Book2 Pre-Intermediate
18سال به بالا 5ترم American English File - Book4 Intermediate
18سال به بالا 5 Complete IELTS Upper-Intermediate

کارگاههای آموزشی IELTS/TOEFL

دوره های IELTS/TOEFL مرکز زبان اوستابا کارگاههای موضوعی مرکز زبان اوستا، با تمرکز روی مهارتهای خاص مورد نیاز اشخاص، در کوتاه ترین زمان و به بهترین نحو با اساتید خبره کشور ، به صورت آنلاین و حضوری دوره ها را گذرانده و نیاز آموزشی خود را برآورده کنید.

این دوره های شامل کارگاههای موضوعی آیلتس و کارگاههای روش تدریس می باشد.

کارگاههای موضوعی آیلتس شامل

• کارگاه ایده پردازی speaking
• کارگاه ایده پردازی writing
• کارگاه ایده پردازی punctuation
• کارگاه ایده پردازی pronunciation
• کارگاه ایده پردازی spelling
• نوشتن sop
• آشنایی با IELTS
• آشنایی با TOEFL

کارگاههای روش تدریس

• خلاقیت در تدریس
• بازی و تدریس
• آموزش Reading
• آموزش Writing
• آموزش Speaking
• آموزش Listening
• قصه گویی در تدریس
• آموزش الفبا
• بایدها و نباید های تدریس
• روش تدریس برای مدرسین سایر زبان ها

دوره های کودکان و نوجوانان مرکز زبان اوستادوره های آموزش زبان فرانسه کودکان در آموزشگاه زبان فرانسه کودکان اوستا مختص رده های سنی 7 تا ۱5 سال است که بصورت حضوری و انلاین برگزار می گردد.

استفاده از شیوه های نوین آموزشی همانند بازی، سرگرمی و تماشای کارتون، آموزش مهارتهای چهارگانه زبان فرانسه (خواندن، نوشتن، شنیدن، صحبت کردن) از سطح پایه با بهره گیری از اساتید فرانسوی زبان و تحصیلکرده دارای مدارک بین المللی تدریس، استفاده از جدیدترین منابع و کتابهای آموزش فرانسه می باشد.

در انتهای این دوره ها، کودکان علاوه بر یادگیری خواندن و نوشتن، قادر به انجام مکالمات ساده به زبان فرانسه خواهند بود و برای ورود به دوره های مقطع نوجوانان و شرکت در آزمونهای بین المللی زبان فرانسه آماده خواهند شد.

آموزش زبان فرانسه کودکان با کتاب Alex et Zoe

الکس زو ئه مجموعه کتابی ۳ جلدی است که برای کودکان مقطع سنی 7 تا ۱5 سال طراحی و منتشر شده است. آموزش حروف الفبا و اشکال، آموزش کلمات و جمله سازی به کمک شعر، تصاویر رنگی خلاق با ایجاد حس مثبت یادگیری گام به گام، این کتاب را به یکی از جذاب ترین و سرگرم کننده ترین کتابهای آموزش زبان فرانسه به کودکان در دنیا بدل کرده است.

Avesta Avesta Avesta

اهداف آموزشی کلاس فرانسه کودکان

• آموزش چهار مهارت اصلی زبان فرانسه (خواندن، نوشتن، شنیدن، صحبت کردن(
• آموزش تلفظ صحیح کلمات و واژگان با لهجه فرانسوی.
• آموزش مهارت نوشتن صحیح حروف و کلمات به زبان فرانسه.
• افزایش سطح اعتماد به نفس و توانمندیهای صحبت کردن به زبان فرانسه.

تمایز آموزشگاه زبان فرانسه کودکان اوستا با سایر آموزشگاهها

• برگزاری کلاسها به تفکیک رده سنی کودکان و نوجوانان.
• استفاده از جدیدترین کتابهای روز دنیا مطابق با هر گروه سنی.
• استفاده از امکانات صوتی و تصویری در کلاسها جهت یادگیری هرچه بیشتر و مفیدتر کودکان.
• برگزاری کلاسهای پشتیبانی و رفع اشکال رایگان در طول دوره آموزش.
• ایجاد محیطی شاد و جذاب جهت برقراری ارتباطی دوستانه و صمیمی با سایر زبان آموزان.
تمرکز ویژه بر آموزش مکالمه که بیشترین هدف در یادگیری زبان فرانسه است.

رده سنی تعداد ترم نام کتاب
7 تا 15 سال 3 ترم Alex et Zoe1
7 تا 15 سال 3 ترم Alex et Zoe2
7 تا 15 سال 3 ترم Alex et Zoe3
7 تا 15 سال 3 ترم Amis1
7 تا 15 سال 3 ترم Amis2

دوره های بزرگسالان مرکز زبان اوستاآموزش مکالمه زبان فرانسه در آموزشگاه زبان فرانسه اوستا همواره بر اساس متد توصیه شده از سوی بخش فرهنگی سفارت فرانسه می باشد که درحال حاضر کتاب تکسی بعنوان جدید ترین و بروزترین متد آموزش زبان فرانسه از پایه بصورت حضوری و آنلاین به زبان آموزان تدریس می گردد.

دوره های آموزش زبان فرانسه بزرگسالان در اوستا مختص رده سنی ۱۸ سال به بالا بوده و برای آموزش زبان فرانسه از پایه تا سطوح پیشرفته با کتب Taxi برگزار می گردد برگزار می گردد. شرکت در این دوره ها ویژه متقاضیانی است که قصد مهاجرت و زندگی در کشورهای فرانسه زبان یا قصد ادامه تحصیل و شرکت در آزمون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای داخل کشور در حوزه زبان و ادبیات فرانسه، مترجمی زبان فرانسه، آموزش زبان فرانسه را دارند.

اوستا بیش از ۱۰ سال است که با دستاوردها و عملکرد بسیار درخشان در حال برگزاری دوره های زبان فرانسه می باشد که در ادامه با نحوه عملکرد دپارتما فرانسه بیشتر آشنا خواهید شد.

ویژگی های دوره های آموزش زبان فرانسه

نکته قابل توجه ای که آموزشگاه زبان فرانسه اوستا را از سایر موسسات متمایز می کند، توجه به نیازهای آموزشی زبان آموزان با در نظر گرفتن محدودیت های زمانی، شرایط شغلی و تحصیلی آنها و ارائه راهکارهای مفید آموزشی، منظم و سریع برای یادگیری زبان فرانسه از پایه می باشد. از ویژگی های دوره های آموزش زبان فرانسه آموزشگاه اوستا بهره گیری از برجسته ترین اساتید زبان فرانسه ، استفاده از ویدئوهای جذاب آموزشی در کلاس فرانسه و برگزاری آزمونهای منظم سنجش پیشرفت منطبق با آخرین تغییرات و استانداردهای آموزشفرانسه می باشد. همچنین با توجه به اینکه تقویت مکالمه زبان فرانسه یکی از اصلی ترین اهداف یادگیری زبان فرانسه برای اغلب زبان آموزان می باشد، مدیران و اساتید دپارتمان زبان فرانسه اوستا تمامی تلاش خود را به کار بسته اند تا با ایجاد فضایی پویا و سرزنده با ایجاد موقعیت های شبیه سازی شده در کلاس، فرصت یادگیری و تقویت مکالمه فرانسه را فراهم آورند و علاوه بر آن زبان آموزان را برای شرکت در آزمونهای زبان فرانسه و کسب نمره قبولی آماده سازند.

معرفی دوره های آموزش زبان فرانسه در آموزشگاه زبان اوستا
A1 سطح پایه

آموزش زبان فرانسه مبتدی در اوستا با کتاب Taxi1 در 4 ترم 17 جلسه ای برگزار می گردد و مختص زبان آموزانی است که بدون هیچ پیش زمینه ای مایل به یادگیری زبان فرانسه مبتدی می باشند. زبان آموزان در پایان این سطح از آموزش زبان فرانسه قادر خواهند بود تا با بهره گیری از واژگان ساده و محاوره ای و با کمک ساختارهای گرامری ساده، مکالمات روزمره و جملات ابتدایی که در رابطه با نیاز های عمومی و شخصی می باشد (مانند معرفی خود ، احوالپرسی ساده و …) را درک کرده و صحبت نمایند و در آزمونهای بین المللی زبان فرانسه همانند DELF, TEF, TCF مربوط به سطح A1 شرکت نمایند.

A2 سطح مقدماتی

این سطح از آموزش زبان فرانسه در اوستا نیز با کتاب Taxi2در 4 ترم 17 جلسه ای برگزار می گردد و زبان آموزان در پایان این سطح از آموزش فرانسه قادر به مکالمه فرانسه و بیان و درک موضوعات مشخصی مانند گفتگوهای روزمره، اطلاعات شخصی، خانواده و محیط کار در موقعیت های ساده و معمول خواهند بود و همچنین می توانند مطالب پیچیده تری که در مقاله های کوتاه، روزنامه ها و تبلیغات نوشته شده است را درک نمایند.

B1 سطح متوسط

در کلاس زبان فرانسه اوستا ، سطح B1 با کتاب Taxi3 در 4 ترم 17 جلسه ای برگزار می گردد و زبان آموزان در پایان این سطح از آموزش زبان فرانسه به دایره وسیعی از لغات و واژگان دست پیدا خواهند کرد که به آنها کمک خواهد کرد با استفاده از این لغات در مورد رویاها، آرزوها، رخدادها، اهداف، تجارب و علایق شخصی خود بطور منسجم صحبت نمایند و در سفرهای خود به کشورهای فرانسوی زبان اغلب نیازهای خود را برطرف نمایند.

تاکید اصلی کلاس زبان فرانسه بر روی تقویت مکالمه زبان آموزان و آمادگی آنها جهت شرکت و قبولی در آزمونهای سفارت فرانسه می باشد و زبان آموزان همواره در طول ترم توسط استاد خود مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند .

اهداف آموزش زبان فرانسه بزرگسالان در آموزشگاه زبان فرانسه اوستا

• آموزش همزمان مهارتهای گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن زبان فرانسه از سطح مبتدی تا پیشرفته.
• آموزش کاربردی زبان فرانسه ویژه متقاضیان ادامه تحصیل یا مهاجرت به کشورهای فرانسوی زبان.
• آموزش زبان فرانسوی با هدف آمادگی زبان آموزان جهت آمادگی شرکت در آزمون و مصاحبه سفارت.
• آموزش زبان فرانسه با هدف آماده سازی زبان آموزان جهت قبولی در آزمون های DELF, DALF, TEF, TEF AQ, TCF
• تمرکز ویژه بر تقویت مهارت صحبت کردن جهت زندگی در کشورهای فرانسوی زبان.
• آشنایی زبان آموزان با فرهنگ و آداب و رسوم کشور فرانسه بمنظور زندگی در این کشور.

تمایز خدمات آموزش زبان فرانسوی آموزشگاه زبان فرانسه اوستا با سایر آموزشگاه ها

• تنوع زمانبندی کلاسها مطابق با محدودیت های زمانی هر زبان آموز
• کلاس های مجهز به امکانات جدید آموزشی جهت فراگیری آسانتر
• تمرکز ویژه بر مهارت صحبت کردن که بیشترین هدف در آموزشی زبان فرانسه می باشد.
• آموزش زبان فرانسوی با استفاده از جدیدترین و بروزترین کتابها و متدهای آموزشی روز دنیا
• شهریه مناسب و ارائه تخفیف های ویژه
• دوره های فشرده آموزشی زبان فرانسه جهت شرکت در آزمونهای استاندارد
• دوره های بحث آزاد جهت تقویت مکالمه در 15 جلسه

Avesta

رده سنی تعداد ترم نام کتاب سطح دوره
15 سال به بالا 4 ترم Taxi1 A1
15 سال به بالا 4 ترم Taxi2 A2
15 سال به بالا 4 ترم Taxi3 B2

دوره های TEF express مرکز زبان اوستااین دوره مختص کسانی است که نیاز به شرکت در آزمون های TEF دارند ولی از سطح زبانی پایینی برخوردار هستند. با دوره های Express در کوتاه ترین زمان ممکن به سطح مورد نیاز برای شرکت در دروه های مهارتهای آزمون خواهید رسید. این دوره های فوق فشرده به صورت چهار جلسه در هفته (دو روز) برگزارمی گردد . مدرسین با توجه ویژه به مهارتهای آزمون سطح دانش عمومی زبانی شما را به سطح مطلوب می رسانند. با دوره های Express شما در مدت یک سال از سطح مبتدی به سطحی خواهید رسید که بتوانید در آزمون شرکت کنید.

رده سنی تعداد ترم نام کتاب سطح دوره
15 سال به بالا 4 ترم Taxi1 A1
15 سال به بالا 4 ترم Taxi2 A2
15 سال به بالا 4 ترم Taxi3 B2

دوره های مهارتهای آزمون TEF مرکز زبان اوستاTEF مخفف Test d’évaluation du français می باشد. متقاضیان شرکت در آزمون TEF با شرکت در این کلاسها خود را برای این امتحان آماده می کنند. این آزمونها مخصوص متقاضیان ادامه تحصیل در فرانسه و مهاجرت به کانادا می باشد. زبان آموزان بهتر است با شرکت در کلاسهای آموزشی، خود را به سطح مورد نظر رسانده و سپس در کلاس های آمادگی که آشنایی با تکنیک های امتحان TEF می باشد اقدام کنند. کلاس پیشنهادی برای آموزش زبان فرانسه کلاس های ویژه B2 موسسه می باشد که به این منظور طراحی شده است. قابل ذکر است کلاسهای آمادگی آزمون تف بصورت خصوصی ، نیمه خصوصی و عمومی برگزار می گردد و روی مهارتهای زبان آموزان بصورت تکنیکی کار می شود.

۱. شنیداری ”Compréhension Orale”
۲. درک مطلب”Compréhension Écrite”
۳. واژه”Lexique”
۴. صحبت کردن “Expression Orale”
۵. نوشتاری “Expression Écrite”

دوره های تخصصی TEF/TCF مرکز زبان اوستاچهارچوب آموزشی دپارتمان فرانسه مرکز زبان اوستا، تنها به کلاس های آموزش زبان فرانسه بر مبنای متد تکسی معطوف نمی شود. اصولا متدهای آموزشی به معنای قرار دادن شما در مسیر یک زبان هستند و پایه های کاربری آن زبان، بر شالوده این متدها ریخته می شوند. با این حال نیاز به دوره ها و کارگاه های تخصصی زبان فرانسه همواره احساس می شود.

در پاسخ به چنین نیازی، دپارتمان فرانسه اوستا دوره های های تخصصی متعددی را در قالب کارگاه های تخصصی زبان فرانسه برگزار می کند.کارگاه های زبان فرانسه، ظرائف و ناگفته های ترجمه متون زبان فرانسه را در یک دوره سودمند به شما می آموزد. کارگاه آمادگی آزمون DELF-DALF و کارگاه آمادگی آزمون TCF-TEF برای ایجاد آمادگی در زبان آموزان برای چنین آزمون هایی است، چرا که زبان آموزان، سطح زبانی خود را می بایست از طریق گواهی های صادر شده از سوی مراجع آزمون های مختلف اثبات کنند و بدون داشتن آمادگی و تکنیک های ویژه این آزمون ها، آنها نمی توانند توانایی های خود را به طور کامل بروز دهند.